Difference between revisions of "Elektronik Sigaralarda Zehirli Metaller Mi Var"

From Tracking Ice
Jump to navigation Jump to search
(Created page with "Araştırmacılar, e-sıvılarda, oldukça küçük konsantrasyonlarda da olsa, doldurma makinelerinin toksik metallerinin bulunduğunu doğrulayabildiler. Ancak, FDA'nın Pl...")
 
(No difference)

Latest revision as of 20:03, 10 November 2019

Araştırmacılar, e-sıvılarda, oldukça küçük konsantrasyonlarda da olsa, doldurma makinelerinin toksik metallerinin bulunduğunu doğrulayabildiler. Ancak, FDA'nın Planı Tütün İçin Ne İfade Ediyor? dahili bobinler tarafından ısıtılmış olan tank doldurma çözümleri durumunda, tamamen farklı bir hikaye ortaya çıktı.

Bu e-sıvılar çok daha yüksek konsantrasyonlarda toksik metallere sahipti; bu da araştırmacıların dediği gibi çözümlerin kendilerinin bu maddelerin kaynağı olmadığını gösteriyor. Bunun yerine, Kural ve meslektaşları toksik metallerin ısıtma bobinlerinden gelebileceğini iddia ediyor.

E-sıvının kirlenmesine bağlı olarak, e-sigaralar tarafından salınan aerosollerde toksik metal izleri de bulundu.

Çalışmanın yazarlarının en çok endişe duydukları metaller, kanser , beyin hasarı ve solunum sistemi bozuklukları dahil olmak üzere önemli sağlık riskleriyle bağlantılı olan kurşun , krom , nikel ve manganezdir .

Aerosollerde, sadece kurşun için medyan konsantrasyonu kilogram başına yaklaşık 15 mikrogram idi ve ekibin test ettiği buhar numunelerinin yüzde 48'i ABD Çevre Koruma Ajansı tarafından önerilen sınırı aşan kurşun konsantrasyonlarına sahipti .

"Bunlar yalnızca medyan seviyelerdi" diyor iqos heets cesitleri sigara fiyatlari Rule. "Bu metallerin gerçek seviyeleri [nikel, krom ve manganez olanlar dahil] numuneden numuneye büyük farklılıklar gösteriyordu ve çoğu zaman güvenli sınırlardan çok daha yüksekti."

Gizemli toksik metal kaynakları
Daha önce yapılan araştırmaların onayladığı gibi , e-sigaralarda bulunan ısıtma bobinleri genellikle nikel ve krom artı diğer maddelerin bir kombinasyonundan yapılır. Bu, e-sıvılarda ve aerosollerde izleri bulunan toksik metallerin çoğunun bu bobinlerden sızmış olduğu tezini desteklemektedir.

Ancak, kurşunun nereden geldiği veya bu metallerin hepsinin e-sıvıyı nasıl kirlettiği belirsizliğini koruyor.

Rule, "Henüz metallerin bobinden kimyasal olarak sızıntı yaptığını mı yoksa buharlaştığını mı bilmiyoruz" diyor.

Çalışma ortak yazarı Angela Aherrera aynı 56 katılımcıdan gelen verileri kullanarak ayrı bir soruşturma başlattı. Ek araştırması, e-Vaporesso Renova Zero Pod Elektronik Sigara (Https://Ucuziqosheets.Pro/Urun/Vaporesso-Renova-Zero-Pod) kullanıcılarının idrar ve tükürüklerinde nikel ve krom seviyelerinin arttığını ortaya koydu.

Bunlar, Iqos 3 e-sigara buharlarında tanımlanan bu metallerin konsantrasyonuyla tutarlıydı.

Bununla birlikte, ilginç bir şekilde, ısıtma bobinleri sık sık değiştirilen e-sigaraların ürettiği buharlarda daha yüksek konsantrasyonlarda toksik metal izleri bulunmuştur.

Bu, kaçakların muhtemelen yeni ısıtma serpantinlerinden kaynaklandığını ve belki de daha eski elemanlar söz konusu olduğunda daha az olabileceğini göstermektedir.

Diğer bir endişe verici sonuç, arsenik - oldukça toksik bir madde - çalışma katılımcıları tarafından sağlanan 56 numune setinin 10'undan az olmayan bir sürede e-sıvı, tank sıvısı ve buharların doldurulmasında bulunduğunu göstermiştir. Arsenik'in neden mevcut olduğu açıklığa kavuşturulmamıştır.

"Bu çalışma ile ilk adım olan bu metallere maruz kalma olduğunu belirledik" diyor Rule, "gerçek sağlık etkilerini belirlemenin de bir gereği" olduğunu belirtti.